Antep Fıstığı
Antep Fıstığı
Antep Fıstığı
Antep Fıstığı

Antep Fıstığı

Sayınlar Antep Fıstığı


E, B ve C vitaminleri bakımından zengin olan Çitlekçi Antep Fıstığı pek çok faydaya sahiptir. 10-12 adet Antep fıstığı, vücudun günlük ihtiyaç duyduğu yağı karşılamaktadır. Günlük alınması gereken yağ ihtiyacını karşılama konusunda önemli bir yere sahip olan ürün içerisinde yer alan vitaminler, kişi üzerinde olumlu etkilere sahiptir. 


 Antep Fıstığı Ürün İçeriği


•    Ürün içerisinde E, B ve C vitaminleri bulunmakla birlikte ürün, kişi sağlığı açısından oldukça faydalıdır.
•    Çitlekçi Antep Fıstığı içerisinde yer alan B1 vitamini, kan oluşumuna yardımcı olmaktadır. Öte yandan kandaki kolesterol oranının düşürülmesini sağlamaktadır. 
•    B1 vitamini enerji, büyüme ve iştah konusunda da oldukça destekleyicidir.
•    Ürün 250, 500, ve 1 kg şeklinde satılmaktadır.

       

Antep Fıstığı Faydaları


Antep fıstığının kişinin sağlığı üzerinde pek çok olumlu etkisi bulunmaktadır. Ürün içerisinde E, B ve C vitaminleri bulunmaktadır. B1 vitamini kan oluşumuna yardımcı olmakla birlikte kandaki kolestrol oranının düşürülmesi konusunda da ön plana çıkmaktadır. Öte yandan B1 vitamini, kişinin fosfor ihtiyacının bir kısmını karşılama konusunda da oldukça etkilidir.

 

 

Kavrulmuş Antep Fıstığı Besin Değerleri
100 gram kavrulmuş antep fıstığı 1007 mg potasyum, 21.1 g protein, 10.3 g lif, 4 mg demir, 107 mg kalsiyum, 28.3 g kalsiyum, 45.8 g yağ, 266 IU A vitamini ve 3 mg C vitamini içerirken kolesterol değeri 0’dır. Kalori miktarı ise 100 gramda 572 kaloridir.

Özbeyoğlu Kuruyemiş'in 1955'ten bu yana tarladan fabrikaya, fabrikadan özenle kendi tasarladığı özel kavurma fırınlarında lezzetlendirdiği mis gibi kuruyemişler, şimdi bir tıkla evinizde.  

Güvenle ve afiyetle yiyin..

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR